BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) Mantıklı Mı?

Hakkında

gurayakalan.com bilgi

gurayakalan.com Hakkında

Adım ve soyadımdan oluşan bu blog tahmin edileceği üzere kişisel bir blog sitesidir. Bu sayfada, insanlarla paylaşmaya değer bulduğum her konuda yazma hevesindeyim. İçimde ki bu heves, bilge bir kişilik olduğumu iddia ettiğim için değil, akıl sahibi her insanın, hayata dair bir şeyler söylemesi gerektiğine inandığımdan gelmektedir. Ayrıca burada okuduğum kitapları, izlediğim filmleri ya da dikkatimi çeken haberleri de sizlerle paylaşmak istiyorum.

gurayakalan.com ile yayın hayatıma bu yazı ile an itibariyle (20 Nisan 2019) başlamış olsam da; bu camiada yeni olduğum söylenemez. 10 yılı aşkın süredir çeşitli konularda, sayısız blog açıp - kapatmış, işin ticari boyutundan sıkılmış birisiyim. Artık gerçek bir blog yazarı olmanın zamanın geldiğini düşünüyorum. YouTube ile birlikte çoğu insan, blogların zamanının geçtiğini düşünüyor. Haksız da değiller! İnsanlar okumak yerine, çeşitli görsellerle desteklenen videoları seyrederek zahmetsiz ve eğlenceli bir şekilde bilgiye sahip olabilmektedir. Fakat unutulmamalıdır ki, okumak insanlık tarihinin en eski alışkanlığıdır. Gelecekte insanların okuyarak bir şeyleri öğreneceğini ben de düşünmüyorum. Ancak okuma alışkanlığının bittiğine de inanmak istemiyorum.

Ben Kimim ?

Kişisel blog sayfalarında eski bir adettir. Nedendir bilinmez blog yazarı, sınırlı sayıda ki okuyucusuna "Ben Kimim" başlığı altında, büyük işler başarmış önemli bir insan edasıyla kendisini tanıtır. Sanki onun kim olduğunu merak edip bilmek isteyen milyonlarca insan varmış gibi. O yüzden ben de onlar gibi yapıp, burada sizlere sıradan ve sade hayatımı ballandıra ballandıra anlatmayacağım bilesiniz.