Sultan Vahideddin ile Halife Abdülmecid'in Kavgası

Fethiye'de Yaşamaya Karar Vermek?

fethiyeye taşınmak fikri

Uzun zamandır başka bir şehirde yaşamayı düşündüğüm için Türkiye'nin en yaşanılabilir yeri neresidir diye araştırma yapmaktaydım. Eş - dost, tanıdığım - tanımadığım neredeyse herkesin bu konuda fikirlerini aldım ve nihayet bir karar verebildim. Büyük bir aksilik olmaz ise Temmuz 2019 tarihinden sonra en azından 4 seneliğine Türkiye'nin en özel yerinde Muğla Fethiye'de yaşıyor olacağım. 

Bugünlerde, neredeyse tüm ömrümü geçirdiğim bu kışları soğuk ve ayaz, yazları kurak ve çöl olan gri - beton şehirden yani Ankara'dan çok uzaklarda yeni bir hayat kurmanın heyecanı içerisindeyim.

Ne yazık ki bütün  olumsuzluklara rağmen Ankara benim memleketim. Ailem, arkadaşlarım, sevdiklerim ve beni ben yapan bütün hatıralar bu şehirde. Bütün bunlardan vazgeçip hiçkimsemin olmadığı, yeni bir şehirde yepisyeni bir hayata başlamak heyecan verici olduğu kadar bana endişe de veriyor. Beni endişeye sevk eden aklımda bir sürü şey var. Bir memur için Fethiye'de yaşam nasıl olur? kışları terk edilmiş bir yer midir? şu anda tam olarak kestiremiyorum. Ayrıca güzel, uygun bir ev bulmak, yeni arkadaşlar edinecek olmakta canımı sıkıyor.

Bu konuda bazen yanlış bir karar aldığımı hissettiğimde, işten çıktıktan sonra scooter motoruma atlayıp dünyanın en güzel plajında (ölüdeniz) soğuk biramı yudumlayarak yorgunluk atacağım aklıma geliveriyor. Veyahut dünyanın en iyi uzun mesafeli yürüyüş rotalarından olan likya yolunda eşsiz deniz manzarasıyla kamp yaparken hayal ediyorum kendimi. İçimi bir huzur kaplıyor :)

Fethiyenin, Türkiye'nin en özel yeri olduğunu düşünüyorum ancak her düşüncemde olduğu gibi bu düşüncemde de ısarırcı değilim. Daha iyisini, daha güzelini mantık çerçevesinde önerebilirseniz bu düşüncemden hemen vazgeçebilirim. Ayın 14 üne kadar hala tercihimi değiştirme şansım var. Bu konuda siz ne önerirsiniz ?

Yorumlar

 1. İzmir de güzeldir, hayalim o yönde benim (: İlçeleri de güzel (:

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Fatoş, İzmir'i bende çok düşündüm ancak bir büyükşehirden başka bir büyükşehire taşınmayı kendi içimde anlamlandıramadım.

   Sil
 2. Bence Fethiye çok güzel bir seçim. Ben Antalyada'yım ve bu taraflarda yazın güzel oluyor. Ankaranın yazları gerçekten çekilmiyor, gittiğimde şaşırmıştım epey ağaç görmek çok zor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor değil maalesef imkansız tabi belediyenin ağaç diye bize dikip yutturduğu çalılıkları saymazsak :)

   Sil
 3. aaa nasıl oldu bu detayları merak ediyorum :)
  fethiye nefistir...
  Yeni keşfettim burayı, kitap ve dizi varsa varım! :))
  Ben de beklerim sayfama, sevgiler! :)

  YanıtlaSil
 4. Benimde ileride yaşamayı istediğim yerlerden biri. Nasip bakalım neresi olacak:)

  YanıtlaSil
 5. Son durumunuz nedir? Taşıdınız mı Fethiye ye? Bir kaç sorum olacak eğer taşındıysanız

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Maalesef tayinim çıkmadı üzgünüm :(

   Sil
  2. Merhaba nereye cıktı tayininiz bende şuan konyada görev yapıyorum bu yaz fethiyeye tayin istiycem

   Sil

Yorum Gönder